Laser MonaLisa Touch, Ultradziwięki HIFU.

W Centrum Medycznym ZimMed dbamy kompleksowo o zdrowie naszych pacjentek na każdym etapie życia.

Niektóre nasze pacjentki znamy już z brzuchów ich mam - wielopokoleniowe zaufanie naszych pacjentek jest dla nas największą nobilitacją.

Każdy wiek rządzi się swoimi prawami, ale niestety także dolegliwościami:

- rozluźnienie pochwy po porodzie drogami natury może powodować dyskomfort - możemy z nim walczyć!

- suchość pochwy na skutek leczenia chorób ogólnoustrojowych czy też naturalnie występująca w okresie okołomenopauzalnym - możemy z nią walczyć!

- nietrzymanie moczu wynikające z osłabienia struktur podpierających cewkę moczową (efekt porodu, menopauzy, predyspozycji osobniczych luźnej tkanki łącznej) - możemy z tym walczyć!

Wszystkie z powyższych dolegliwości wymagają szczegółowej diagnostyki i konsultacji z lekarzem ginekologiem.

W wielu przypadkach możemy Paniom pomóc najnowszymi małoinwazyjnymi technologiami medycznymi - laserowymi i ultradźwiękowymi.

To z myślą o naszych Pacjentkach postanowiliśmy poszerzyć zakres zabiegów w Centrum Medycznym ZimMed o zabiegi laserowej rewitalizacji pochwy MonaLisa Touch oraz ultradźwiękowej odbudowy sprężystości pochwy HIFU. Nie są to zabiegi "kosmetyczne" ale medyczne procedury wykonywane przez wyszkolonych lekarzy ginekologów.
Bezinwazyjne, nowoczesne
zabiegi ginekololgii estetycznej.
Nadchodzi czas nowych, skutecznych technologii bez skalpela.

Stale rosnąca grupa zadowolonych pacjentek jest tego najlepszym dowodem!


Cytaty:

"wreszcie mogę skakać z dziećmi na trampolinie bez popuszczania moczu"
(36 letnia pacjnetka, po 2 porodach drogami natury)

"podbieganie do autobusu przestało być problemem"
(50-latka pacjentka po 2 porodach drogami natury)

"prowadzę zajęcia z dziećmi nauczania początkowego - wreszcie mogę z nimi śpiewać i tańczyć bez obawy o popuszczenie moczu"
(nauczycielka, 46 lat, 1 poród drogami natury)

"teraz wiem co to znaczy żyć”
(43-latka pacjentka po 3 porodach siłami natury)

"Panie Profesorze - czemu to tak (wymyślono) późno"
(80-latka z wysiłkowym nietrzymaniem moczu)

"mąż mówi , że super"
(32-latka, po 2  porodach siłami natury)
Kwalifikacja do zabiegów laserowych oraz HIFU.

Przed każdym z wymienionych zabiegów dokonujemy dokładnego badania ginekologicznego i po analizie przypadku i historii Pacjentki kwalifikujemy do danego zabiegu. To właśnie dzięki odpowiedniej lekarskiej kwalifikacji oraz wieloletniemu doświadczeniu możemy się pochwalić znaczną liczbą zadowolonych pacjentek, których jakość życia uległa wyraźnej poprawie. Wynikami naszych zabiegów dzielimy się na światowych kongresach pionierów nieinwazyjnej terapii schorzeń pochwy jako wykładowcy.

Każdy z proponowanych zabiegów jest inną, odrębną procedurą a parametry światła lasera (Mona Lisa Touch) oraz uderzeniowej wiązki ultradźwięków (HIFU) są dobierane indywidualnie przez przeprowadzającego zabieg lekarza. Podczas wizyty kwalifikacyjnej lekarz omawia z pacjentką proponowaną terapię, jej przebieg, postępowanie pozabiegowe, możliwe powikłania i spodziewane efekty. Staramy się też oszacować ile pojedynczych zabiegów jest niezbędnych, by uzyskać zamierzony efekt terapeutyczny. W niektórych przypadkach proponujemy naszym pacjentkom oba zabiegi sekwencyjnie gdyż często się one uzupełniają.

Podczas wizyty odpowiadamy na wszelkie pytania i rozwiewamy wątpliwości, jednocześnie zaznaczamy, że zabieg nie jest panaceum na wszystkie dolegliwości wszystkich pacjentek- musimy mieć szansę ocenić, czy ten zabieg jest właśnie dla Pani.

Jeżeli dokucza Pani jeden z powyżej wymienionych problemów proponujemy zgłoszenie się na wizytę kwalifikacyjną, podczas której zaproponujemy optymalne postępowanie
Poprawa życia seksualnego.
Satysfakcja z życia seksualnego jest ważna dla utrzymania dobrych wzajemnych relacji partnerów i przekłada się na zdrowie psychiczne i fizyczne.

Wiele czynników może mieć negatywny wpływ na pochwę i narządy rodne kobiety a przez to obniżyć jakość współżycia. Liczne lub zabiegowe porody, okres menopauzy, problem nietrzymania moczu, fizjologiczne rozluźnienie ścian pochwy związane z wiekiem to czynniki, które mają wpływ na życie seksualne każdej kobiety. 

Zabiegi w obrębie pochwy wykonywane laserem MonaLisa Touch nie bez powodu określane są jako laserowe zwężanie, rewitalizacja, obkurczanie bądź laserowa korekta pochwy. Wszystkie te określenia trafnie opisują efekt działania lasera na błonę śluzową i ściany pochwy.

W wyniku laseroterapii dochodzi do powstania mikrourazów w ścianie pochwy, a stymulowana do odbudowy błona śluzowa w efekcie staje się bardziej elastyczna, pochwa ciaśniejsza i lepiej nawilżona.

Zmiany te przekładają się na lepsze odczuwanie przyjemności i są źródłem większej satysfakcji ze współżycia zarówno dla kobiety jak i jej partnera.

Wszystkim naszym Pacjentkom skarżącym się na osłabienie doznań podczas współżycia proponujemy zabiegi laserowe MonaLisa Touch.
Rehabilitacja poporodowa.
Urodzenie zdrowego dziecka jest dla wielu kobiet jedną z najpiękniejszych chwil w życiu. Niezależnie od tych pozytywnych emocji, każda kobieta musi w okresie poporodowym zmierzyć się z pewnymi fizjologicznymi zmianami, które nastąpiły w jej organizmie podczas trwania i rozwiązania ciąży.

Do najczęstszych problemów zaliczyć można powrót do wagi sprzed okresu ciąży, rozstępy na skórze po urodzeniu dziecka.  Pojawiający się dyskomfort związany z intymnymi strefami ciała jest często niesłusznie pomijany. Poród naturalny może być powodem rozluźnienia tkanek pochwy, który wraz z innymi objawami nosi nazwę zespołu rozluźnienia pochwy.  Taki stan rzeczy u wielu kobiet przekłada się na zmniejszenie odczuwania przyjemności ze współżycia.  Dodatkowo pojawić się mogą, wcześniej nieobecne, problemy z nietrzymaniem moczu.

Do niedawna jedynym środkiem na opisane dolegliwości były ćwiczenia dna miednicy, a ostatecznością zabiegi chirurgiczne. Współcześnie za sprawą rozwoju technologii laserowych w medycynie możliwa jest nieinwazyjna terapia obkurczania pochwy.

Laser MonaLisa Touch służący do rewitalizacji pochwy znajduje swoje istotne zastosowanie w rehabilitacji po urodzeniu dziecka. Pozwala on na szybszą regenerację tkanek pochwy, przywraca elastyczność jej ścianom i odbudowuje błonę śluzową zapobiegając wrażeniu rozluźnienia. Zmniejszenie rozmiarów oraz poprawa nawilżenia pozwala czerpać satysfakcję ze współżycia tak jak przed porodem. Użycie lasera sprawia, że pochwa staje się ciaśniejsza i bardziej elastyczna.